Divadlo Minor, Praha
Konžert aneb Výchova dítek v Čechách

Režie: Jiří Jelínek
Dramaturgie: Petra Zámečníková
Hudba: Zdeněk Král
Hrají: Barbora Kubátová, Jiří Jelínek, Petr Reif, Petr Stach

První představení v dějinách, na které můžete přijít se špinavýma rukama, navyčištěnými zuby a v pyžamu. Za padesát minut se nepoznáte! Už jste někdy viděli roztančené zubní kartáčky, zpívající vodovodní kohoutky či mýdlo vlnící se v rytmu samby? Chcete tančit s nimi? Pak neváhejte a dostavte se na Malou scénu Divadla Minor. Zde je pro vás připravena tančírna s loutkovým doprovodným programem, kterým vás provede dynamické trio Kamil, Karel a Žužina. Živá hudba, muppets a parket jen pro vás.

Délka představení: 50 minut
Inscenace je určena pro diváky od 3 let.

Hrálo se 7. 11. 2009 v 10:30, Divadlo Minor, Malá scéna
Čmukaři, Turnov
Za každým rohem Jeskyňka

Dramatizace a režie: kolektiv souboru
Loutky: Romana Zemenová a Daniela Weissová + kolektiv
Scéna: Jaroslav Ipser + kolektiv

Umně se podařilo do jedné pohádky pro děti i dospělé spojit tři známé texty: o Smolíčkovi, o Červené Karkulce a Perníkové chaloupce. Všechny postavy z těchto známých pohádek žiji v jednom lese, proto má děj také zajímavé rozuzlení. Jako už tradičně je představení ideální pro smíšené publikum. Děti se pobaví a dospělí si přijdou na své. Ale nebojte se přijít i bez dětí. Nebudete litovat.

Délka představení: 50 minut
Inscenace je určena pro diváky od 4 let.

Hrálo se 7. 11. 2009 v 15:00, Divadlo Minor, Velký sál
Tate iyumni, Praha
Krvavé koleno

Loutkový horůrek inspirovaný známou dětskou hrou Krvavé koleno (nezaměňovat s inscenací hry A. Goldflama, která byla uvedena na Přeletu přede dvěma lety a získala ERIKA pro rok 2007!) „...jejich schopnost jednání obrazem (včetně marionet) činí z Krvavého kolena snad nejloutkovější inscenaci letošní LCH. Soubor, který se před čtyřmi lety objevil na LCH jakoby „omylem“ (jde o skauty (přesněji řečeno kondory), pro které je loutkové divadlo jen jakýmsi vedlejším produktem) - ve své třetí „chrudimské“ inscenaci postoupil na špičku českého loutkářství (slovo „amatérského“ tu nechybí náhodou)...“ (Luděk Richter – Loutkář 4/09)

Délka představení: 40 minut
Inscenace je určena pro diváky od 10 let.

Hrálo se 7. 11. 2009 v 17:00, Divadlo Minor, Malá scéna
7. 11. 2009 v 18:30, Divadlo Minor, Malá scéna
Karel Kratochvíl, Praha
Své dny

Námět: Samuel Becket
Hraje: Karel Kratochvíl

"Své dny jsou mé dny. Je to způsob, jak je prožívám, přežívám, dožívám. Hlavním tématem pro mě není manželská krize, rozpad vztahu ani stáří. Je jím prázdnota, ticho, tma a hledání způsobů, jak je zaplnit = žít = hrát."

Délka představení: 45 minut
Inscenace je určena pro dospělé diváky.

Hrálo se 7. 11. 2009 v 17:30, Divadlo Minor, Velký sál (jeviště)
7. 11. 2009 v 18:30, Divadlo Minor, Velký sál (jeviště)
Hanka Voříšková a Muziga
V širém poli hruška

Loutky: Hana Voříšková
Housle, viola, zpěv: Helena Vedralová
Kytara, zpěv: Jiří Vedral

Valašské lidové písničky o lásce, toužení i soužení doprovázené loutkovými a obrázkovými klipy.

Délka představení: 50 minut
Inscenace je pro mládež a dospělé, dětem neuškodí.

Hrálo se 7. 11. 2009 v 19:30, Foyer "uši"
Divadlo V Boudě, Plzeň
Šípková Růženka

Režie: Tomáš Jareš
Hrají: : Lenka Vacková, Václav Korda, Michal Havlík nebo Jiří Fiala, Luce Onderová, Martin Fládr nebo Michal Havlík, Zdenka Jerešová, Alena Fialová, Jiří Fiala, Pavel Bernášek

Šípková Růženka plzeňského Divadla v Boudě předvedla na letošní Loutkářské Chrudimi všechny trumfy souboru -: pěkné marionety, schopnost jimi dobře zahrát a přidat řadu (nejen loutkářských) vtípků, na kterých se může bavit i dospělý divák. Nová podoba známé pohádky je určena dětskému i odrostlejšími publiku – ti všichni se mohou potěšit kouzlem iluzivně hraného loutkového divadla.

Délka představení: 60 minut
Inscenace je pro děti od 6 let.

Hrálo se 8. 11. 2009 v 10:30, Divadlo Minor, Velký sál
Vyrob si své letadýlko, Praha
Kralovství

Scénář: Anna Duchaňová, Petr Pola
Dramaturgie: Petr Pola
Hudba a herci: Anna Duchaňová, Michal Němec Jablkoň

Kapka rosy podávaná s kostkou léta a půlnoční vytí vlčích máků. Malá Ema na stopě největšího tajemství království květin. První jarní pryskyřník hlídá Severní bránu. Vrátný Šedozelený čeká. Pohádkový kabaret s autorskými písněmi a bleskovými převleky.

Délka představení: 45 minut
Pro diváky bez omezení věku.

Hrálo se 8. 11. 2009 v 13:30, Divadlo Minor, Malá scéna
Divadlo Drak, Hradec Králové
Sůl nad zlato

Scénář: Josef Krofta, Jiří Vyšohlíd
Režie: Josef Krofta
Výprava: Jana Bačová – Kroftová
Hudba: Jiří Vyšohlíd
Hrají: Ivana Bílková, Pavla Lustyková, Petra Cicáková, Jiří Vyšohlíd, Jan Popela, Milan Žďárský

Drakovská verze této známé pohádky je o králi Jiřím šedesátém šestém, který sice panuje v Království hudby, ale na to, že „solí nad zlato“ může být někdy i hudba, se přijde až během našeho vyprávění. Se svým rádcem Pánem z Černíků, komorníkem Johanem a královskými dcerami Baruškou, Jaruškou a Maruškou tráví většinu času v královské koncertní síni. Muzicírují nepřetržitě, všude a vždy. V sousedním království žije ve společnosti svých knížecích přátel Ivana a Petra princ Jan. Tam se naopak všude a neustále hoduje. Místo koncertní síně tam mají síň hodovní. Po hudbě ani památky. Všechno se ale změní, když u prince Jana jako služebná nastoupí Maruška. Otec král ji vyhnal z Království hudby, protože prohlásila, že ho má ráda jako sůl...

Délka představení: 50 minut
Inscenace je určena divákům od 5 let.

Hrálo se 8. 11. 2009 v 15:00, Divadlo Minor, Velký sál
Cirkus Žebřík, Praha
Polévka stydne aneb Vzlety mysli Mistra Leonarda

Režie: Miloš Samek

loutkové představení o životě Leonarda da Vinci, o jeho touze létat, o vzletech a pádech mysli a o polévce, která stydne nám všem... "Protože polévka stydne..." byla jedna z posledních poznámek Leonarda da Vinci, vepsaná mezi matematické poznámky. Je to jen výkřik jeho posluhovačky, nebo v tom máme hledat smysl života? V představení jsou použity maňáskové loutky a scéna vycházející z italského barokního divadla, kombinuje se zde loutkohra s živými herci. Hudba je jako u všech našich představení živá a jsou použity heligonka, akordeon a saxofon a je inspirována notovými zápisy z Vinciho deníků. Představení je vhodné jak na ulici, tak i do vnitřních prostor.

Délka představení: 60 minut
Inscenace je určena divákům od 8 let.

Hrálo se 8. 11. 2009 v 16:30, Divadlo Minor, Malá scéna