CED, Brno
Přijdu včera

Autorská dokumentární pohádka PŘIJDU VČERA je divadlem loutkohereckým, které provazuje objektové divadlo s loutkami, hereckými vstupy a improvizovanými sekvencemi, vtahuje tak diváka do světa dávno zasutých vzpomínek a situací.

Trio Tereza Volánková, Sára Arnsteinová a Tereza Bartůňková mísí deníkové záznamy se sny a rodinnými legendami, to vše pomocí vizuálně náročného, ale originálního divadelního tvaru.

„Mám přání. Ale fakt největší přání. Ještě jednou potkat babičku. Představuju si to jako dlouhej a úplně stoprocentně živej sen, kdy cítím doteky, vůně, všechno si pamatuju. A babička se mnou bude mluvit a její slova budou opravdu její a ne výplod mojí mysli ve stavu spánku. Já teď vlastně můžu bejt třeba hodinu toho představení s babičkou. A pak každou další reprízu.“ Jakou roli hraje v našem životě vztah k prarodičům? Jakou roli hrají oni? Možná zbytečně krátkou. Možná proto tak silnou. To množství lásky, kterou nám oni dokázali věnovat, je dostatečné na tak akorát dlouhou a přiměřeně komorní inscenaci pouze o jedné babičce a jednom dědečkovi, kteří se nikdy nepotkali a přesto byli nejdůležitější na světě.

 

Scénář, režie, dramaturgie, hrají: Tereza Volánková, Sára Arnsteinová

Výprava: Tereza Bartůňková

 

Vhodné od 12 let.

Délka představení: 60 minut.

 

 

 

 

 

Hraje se 4. 11. 2018 v 18:30, Divadlo Minor, malá scéna
 • Přijdu včera
  Přijdu včera
 • Přijdu včera
  Přijdu včera
 • Přijdu včera
  Přijdu včera
 • Přijdu včera
  Přijdu včera